Професійний блог Star Face Family
2021-06-06 01:51

КУЛЬТУРА STAR FACE FAMILY

КУЛЬТУРА STAR FACE FAMILY


Цінності корпоративної культури або етичний кодекс Star Face Family


Проєкти групи брендів Star Face Family (SFF) — це люди. Ми — це команда SFF. Головна наша цінність та капітал — не предмети, меблі чи офіси, а люди. Які люди, така і компанія. Саме тому, ми створили цінності корпоративної культури, етичний кодекс, який розділяють усі члени наших команд, хто вже працює з нами й ті, хто готовий стати частиною SFF. 

Етичний кодекс Star Face Family — це відбиття місії, стандартів спілкування, поведінки та принципів.

Глобальна місія SFF — змінювати світ на краще через роботу та створення унікальних проєктів у сфері культури, освіти і якісного дозвілля.

У SFF немає випадкових людей. Нас оточують лише хороші й розумні. Це і команда, і партнери, і клієнти, і багато дітей та дорослих. Ми культивуємо знання і професіоналізм. Саме це приваблює чудових людей у SFF, адже тут ніхто не працює лише заради зарплатні чи бонусів. 

Кожна людина — особистість, і вона приносить в команду своє світобачення та принципи. Добре, коли особисті упередження не суперечать командній культурі, а доповнюють і посилюють її. 

SFF є центром Всесвіту зі своєю історією, яка бере початок ще з 2013 року. Внутрішня політика спрямована на створення умов, які можуть забезпечити хороше життя і вільний розвиток членів команди. 

Кодекс SFF публічний і поширюється на всіх членів команди, клієнтів та партнерів, а також на всі наші офіси та навіть містера Робіна. З нашого етичного кодексу зрозуміло, підійдемо ми один одному і чи зможемо працювати в довгій перспективі. 

Прийшов час сформувати кодекс SFF, який визначає ставлення до себе, партнерів, клієнтів, грошей та всіх наших справ. 

Головне


Ми більше ніж компанія, яка створює визначні проєкти. Ми постійно розвиваємося, щоб пропонувати світу якісні та потрібні послуги й продукти.

З одного боку ми схожі на сім’ю, з іншого - на спортивну команду, де кожен гравець допомагає один одному для досягнення спільних цілей. 

Команда повинна бути ефективною та злагодженою. Якщо член команди проявляє себе безвідповідально чи працює не на 100%, тоді нам варто розвиватись у різних векторах. 

Наш фокус завжди на досягненні результату. Процес же не менш важливий і він не повинен бути тягарем. Ми завжди прагнемо покращувати роботу та отримувати від неї задоволення. 

Бажання досягти успіху повинно поширюватись і на довколишніх. Цілеспрямованість, наполегливість та відкритий обмін корисною інформацією для досягнення успіху вітається. 

У нас немає дрес-коду, але ніхто не приходить в офіс чи на зустрічі голим або в непристойному вигляді. Кожен член команди постійно турбується про зміцнення іміджу компанії, як і про власний.

Люди


Коли ми приймаємо в команду людину, поточний рівень її знань та навичок для нас менш важливий ніж її вектор. Нам важливо в якому напрямку та з якою швидкістю людина готова рухатися. Адже лише наявні інтереси та амбіції, дозволять розвиватися та рости дуже швидко з підтримкою нашої команди. 

Поведінка та вчинки нової в команді людини говорять про все. Ми шукаємо однодумців. І їх викриває емпатія, грамотність та бажання розвиватися.

Ми гарантуємо рівність прав і свобод для всіх членів команди незалежно від статі, раси, національності, мови, походження, майнового становища, місця проживання, ставлення до релігії, переконань, використання операційної системи (хоча IOS вітається), довжини волосся, думок про останній альбом Монатіка й інших обставин. У нашій команді жінки, чоловіки та навіть собаки мають рівні права та свободи, так само як і можливості для їх реалізації. 

Кожен член команди SFF має право на робоче місце, всі необхідні інструменти для роботи, підключення до всесвітньої мережі Інтернет та безлімітної, смачної кави у центральному офісі. 

Кожен член команди SFF має право на 12-, 14- і 16-годинний робочий день за бажанням, так само як і на шестиденний робочий тиждень. 

Кожен член команди SFF має право на достойну заробітну плату, яка виплачується повністю та в терміни та на рівень якої можна самостійно впливати. Кожен член команди SFF має право розповідати про розмір свого заробітку третім лицям, але зробити це можна лише раз, позаяк після цього найімовірніше він більше не буде членом нашої команди (повірте, так краще з досвіду багатьох компаній). 

Кожен член команди SFF має право купувати смаколики та брати участь у вихованні та вигулюванні невіддільного члена команди та нашого талісмана — містера Робіна. 

Ми шанобливо ставимося до власності компанії та колег. Категорично не допустимі крадіжки та свавільне використання речей членів команди. Якщо вам потрібно щось позичити, підійдіть до власника та попросіть. Ми відмовляємо дуже рідко. Завжди та всюди повинен бути порядок та чистота. Якщо ви випили каву, не забудьте помити за собою чашку. 

Попри вік, досвід, відмінні риси члени команди ставляться одне до одного з повагою та не демонструють зверхність.
Бути в команді SFF — звучить гордо. Ми в праві вимагати від кожного члена команди професіоналізму завжди, всюди та у всьому. 

Філософія корисної дії


У створенні продуктів, послуг чи проєктів, співпраці з людьми, кар’єрі, навчанні й навіть в особистому житті, ми керуємося базовим поняттям корисної дії. 

Людина — соціальна істота. Вона отримує матеріальну і моральну нагороду від інших людей лише одним з трьох методів:

- насильницьким;
- паразитичним;
- приносячи користь і мінімізуючи шкоду іншим людям.

За цими трьома сценаріями побудовані всі види людських відносин: підприємництво, наука та техніка, економіка, політика, сім'я, і, звичайно, створення визначних проєктів.

Член команди SFF свідомо обирає для себе шлях корисної дії. Свої рішення в проєктах, делегуванні повноважень, стосунках, освіті та кар'єрі він приймає, виходячи з бажання постійно збільшувати власну корисну дію, тобто цінність для світу.

Це не означає, що ми сліпі альтруїсти. Свій шлях ми обираємо відповідно до особистих інтересів, піклуємося про себе,  про сім’ю та всі справи у компанії.

Член команди SFF — капіталіст. Ми маємо думати, як отримати максимальний ефект зі спільних проєктів та особистого часу. У цьому суть усіх працездатних систем, тільки у наших системах немає насильства і паразитизму.

Корисна дія — головний критерій прийняття рішень.

Якість


Ми прагнемо зробити роботу найкращим чином і ніколи не погоджуємось на компроміси в якості. Ми пишаємось усім, що робимо та створюємо. Ми завжди прагнемо до перфекціонізму, навіть у творчих проєктах. 

Це означає, що ми не можемо зробити погану роботу чи проєкт, навіть, якщо нам за це не платять (мова йде про бартерні умови). Ми не вміємо робити погано, якщо клієнт поводиться не достойно. Якість роботи — це завжди питання ставлення до себе. 
Для нас принизливо халтурити. Ми б втратили повагу до самих себе, якби робили щось «не гірше інших». З тими, хто готовий працювати «на трійку» справ не ведемо. Керівник, куратор, викладач, партнер чи будь-хто інший, хто свідомо працює впівсили, не поважає себе і своє життя. 
Ми не плутаємо перфекціонізм та якість з ідеалізмом. Найкращий проєкт, продукт чи послуга - це та, яка працює та приносить позитивні емоції та користь іншим.
Перфекціонізм не може служити виправданням для збільшення бюджету чи терміну реалізації. Усі навички та винахідливість ми застосовуємо, щоб реалізувати проєкт чи послугу у терміни без шкоди для якості. Висока якість та клієнтоорієнтованість - це наш пріоритет. Вимогливе завдання — це потужний стимул для швидкого росту.
До речі, корисно пам’ятати, що перфекціонізм — це вибір Всесвіту. Так працює все органічне довкола нас. Якби Всесвіт поводився, як трієчник, наша планета складалася б з пилу й отруйного газу. Але всупереч усьому, в середовищі хаосу, Всесвіт зберігає і культивує найкраще: життя, розум, прогрес, архітектуру, культуру, науку і техніку.
Щоб краще зрозуміти позицію, краще глянути фільм: «Шеф Адам Джонс». Халтура та погана якість — смертний гріх.

Професіоналізм


Ми ніколи не зраджуємо своїм принципам заради відносин з клієнтами та партнерами. Відповідність описаним тут принципам вирізняє нас як професіоналів. Ми не повинні дозволяти клієнтам вирішувати за нас, як саме ми повинні робити нашу роботу. Досягнення результату — це насправді дуже інтимний професійний процес, якого ми досягаємо шляхом напрацьованих роками інструментів.

Ми постійно шукаємо способи покращити та вдосконалити наші професійні методи та інструменти, оптимізуємо та систематизуємо діяльність. Наші методи постійно змінюються з досвідом і здобуттям нових знань. Якщо член команди SFF не пропонує покращень в роботі,  він байдужий чи проявляє байдужість. 

Особиста відповідальність


Кожен з команди SFF бере на себе відповідальність за все, що відбувається в його житті, роботі та проєктах. Кожен самостійно мислить та діє, не жаліється і не виправдовується. 

Шлях від ідеї до реалізації не простий. Реальність часто стає на перешкоді справи:  пандемія, війна та інші ситуації різного масштабу. Ми добре знаємо, що «робити» і «зробити» — це принципово різні речі. Тому кожен член команди завжди вчиться перетворювати завдання у приємну роботу, план у реальний проєкт чи продукт, проблеми у їх вирішення, ідеї в реальність. Член нашої команди завжди йде шляхом підприємництва і не шукає меж своїй відповідальності. Навіть якщо в офісі брудно, чи хтось з команди пішов і забув помити за собою чашку, ця справа в його компетентності. 

В загальноприйнятій культурі людей заставляють працювати. Не важливо як: контролем присутності в офісі, контролем менеджерів, забороною соцмереж, суворим поглядом керівника, штрафами за запізнення, безкоштовними обідами чи солодощами. Член команди SFF натомість вміє працювати сам. Він сам вирішує де йому жити, працювати з офісу чи кафе, кількість вихідних і т. д. Він не говорить і не показує, як багато працює. Ніхто не слідкує за його дисципліною. Значення має лише результат. А відсутність результату нічим не приховаєш. 

Така свобода дій доступна не для всіх, лише для істинних членів команди SFF, які поділяють та відповідають цінностям корпоративної культури SFF. Найслабші при найменшій проблемі просто пропадають. 

Ми не супермени. Будь-хто може захворіти чи мати проблеми. Якщо хвороба, складнощі чи обставини заважають нам вирішувати завдання, влитись у команду або повноцінно функціонувати, ми попереджаємо колег і клієнтів, поки не пізно скорегувати очікування. Після чого проявляємо винахідливість та починаємо діяти, щоб розв'язувати проблему. Разом справитися значно простіше. Ми відкрито зустрічаємо всі складнощі. 

Репутація


Кожен в команді SFF — зразкова людина. Ми піклуємося про свою репутацію, обмежено й обережно беремо участь у дискусіях та висловлюємось у соціальних мережах. 

Ми ніколи публічно не оцінюємо наших конкурентів. Виключення — це відкрите визнання чужих заслуг, професійні та конструктивні думки та дискусії. Ми з повагою відгукуємося про клієнтів, партнерів та колег, не обговорюємо стосунки з ними. 

Ми пам’ятаємо, що професіонал ніколи не виливає жовч на місце, в якому почав кар'єру, попри будь-які образи. Професіонал не переманює клієнтів та працівників, якщо вони не проявили такої ініціативи. Ми знаходимо своїх клієнтів та партнерів і вирощуємо своїх працівників.

Ставлення до клієнтів


Ми завжди пам’ятаємо, що все, що ми робимо — сервіс і він працює для клієнта. Користь для клієнта — наш найбільший пріоритет. Ми ніколи не запустимо проєкт, якщо самі не віримо в його дієвість і те, що він принесе користь клієнту. Навіть, коли клієнт пропонує додаткові гроші,  ми ніколи не підемо на компроміс із совістю.

Ми знаємо, що клієнти приходять до нас як до експертів. Вони приходять за послугою і чекають відмінного сервісу. Людські стосунки побудовані на очікуваннях і в першу чергу потрібно дізнатися чого саме очікує від нас клієнт. 

Ми вивчаємо і практикуємо принципи відмінного сервісу. Дізнаємося і формуємо очікування клієнта. У всьому керуємося принципом «краще недообіцяти, ніж переобіцяти».

Ми комунікабельні та постійно удосконалюємо мистецтво перемовин, вміємо чути клієнта, не конфліктуємо, поводимось достойно та професійно. Завдяки філософії корисної дії, ми бачимо суть суперечностей і вміло перетворюємо їх на довготривалу співпрацю. Ми ніколи не говоримо про клієнта погано чи зневажливо. Зневага та гординя — смертний гріх.

Постійний рух вгору


Ми сильні духом і віддані своїй справі. Ми присвячуємо життя зростанню у професії й вкладу в розвиток того, над чим працюємо. Ми пам’ятаємо про те, що живемо лише раз.

Нам не заважає зима, авітаміноз, орендна плата і ціни на газ. Ми знаємо, що життєвий затишок прийде пізніше, в обмін на успіхи в розвитку SFF. Ми можемо допізна працювати над проєктами. Можемо і до ранку. Останні гроші віддамо на класну книгу, а не путівку в Туреччину. Відповідно до нашого росту приходять гроші, подорожі та все, чого ми хочемо.

Якщо член команди задумується про переїзд на Мальдіви, можливо, його надто рано привабив особистий комфорт. Його зваблює море, фрукти та уявлення про райське життя. Картинка з пляжем та блакитним морем заміщує улюблену справу, а потім і реальні результати роботи. Чудового члена команди втрачено.

Ми здобуваємо знання і плануємо життя. Адже сили та здатність працювати допізна проходять. Тому, як тільки член команди засвоїв ази професіоналізму в нашій справі та став хорошим виконавцем, він зразу вчиться делегувати задачі, щоб збільшити особисту користь без втрати якості. Управління командою, яка буде втілювати в життя визначні проєкти —
найскладніша, але водночас найцікавіша частина кар’єри. 

Якщо ми не будемо рости та виховувати наступників, то й продовження кар’єри не буде. Нас же не цікавить перспектива пенсії та дауншифтингу. Тому з нашим розвитком і ростом проєктів, ми повинні виховувати наступників та збільшувати команду. Таким чином, ми будемо звільняти руки для переходу на «ідейний» рівень, коли користь від передачі знань та  досвіду починає перевищувати користь від особистої участі в роботі. Гусениця виростає в метелика, хороший виконавець у керівника відділу.

Постійний розвиток і вдосконалення у команді допомагають планувати особистий ріст. Але без амбіцій і жаги цього не досягнути.

Особиста відповідальність і старанність допоможе освоїти найфантастичніші вміння. Застій — смертний гріх.

Гроші


Ми приклад охайного і раціонального ставлення до грошей, а ще ми капіталісти, не забуваймо. Ми віддані справі не через гроші, але розуміємо, що гроші — це ресурс. 

Як і всі люди, ми хочемо заробляти більше. Ми пов’язуємо свій добробут з успіхами у спільних проєктах SFF. Двосторонні фінансові стосунки для члена команди SFF нагадують лікарську таємницю чи таємницю сповіді. Договір про нерозголошення інформації інтимний і важливий. 

Ми ніколи не розмовляємо на тему внутрішніх фінансів, сум контрактів та одразу зупиняємо розмови з іншими людьми, клієнтами та навіть колегами. Це не їхня таємниця.

Фінансові відносини — предмет особистих переговорів і оцінок двох сторін. У таких відносинах не беруть участь треті лиця, колеги, клієнти чи партнери. Єдиний аргумент при обговоренні винагород чи сум проєктів — особиста користь працівника у проєкті чи компанії в цілому. Все інше ображає наш підприємницький дух. 

Ми не даємо та не беремо грошей за посередництво і таємне зведення. «Відкати», хабарі та комісії — наше професійне табу. Так, ми чули, що таке буває. Ми не займаємося дріб’язковістю з клієнтами й партнерами. Все, що було зроблене для клієнтів та партнерів по договору, ми віддаємо незалежно від результату відносин. Ми ніколи не економимо на важливих для досягнення спільної мети речах. Жадібність — смертний гріх. 

Ставлення до SFF


Кожен член нашої команди культивує власну царину знань. Кращі члени команди стають керівниками напрямів, отримують авторитет і визнання. 

Ми у SFF не приховуємо імен і не боїмося їх просувати. Ми знаємо, що наша сила в однодумцях. Всі проєкти SFF пов’язані між собою спільною ідеологією і стандартами. Якщо хтось з нас втрачає зв’язок з колегами, його знання втрачають цінність, актуальність і охоплення. 

Ми створюємо загальну платформу отримання і віддачі знань шляхом спільного розвитку. Кожен допомагає SFF змінюватися випереджаючи час, пропонуючи нові ідеї та розв'язання проблем.

Культ знань та допитливості


Ми допитливі, для нас не існує не цікавих тем і нудних завдань. У SFF працюють всі знання про світ: психологічні, науково-технічні, гуманітарні, культурні, мистецькі. Ми можемо сказати: «Я не розбираюся в дизайні одягу», але не можемо сказати: «Мені не цікавий дизайн одягу». Або можливо: «Я не знаю історію», але ніколи: «Мені не цікава історія». 

Ніколи наперед не можна знати, які знання стануть потрібними у майбутньому. Тому ми все життя збираємо спостереження, враження і відкриття. Культивуємо грамотність, професіоналізм, відчуття естетики. Ми читаємо книги, колекціонуємо повсякденні спостереження з прогулянок, поїздок та спілкування з людьми. 

Натхнення відносне. Ми віримо, що роботі з людьми потрібно вчитися. Колись було заведено приховувати секрети ремесла. У нас все навпаки: ми спішимо ділитися корисною інформацією з колегами. Ми дивимося в обличчя правді, навіть, якщо реальність суперечить нашим ідеалам.

Зберігаємо скептицизм і критичний погляд, але не дозволяємо їм стати перешкодою до нових знань. Байдужість — смертний гріх. 

Комунікації 


Ми чесні та відкриті один до одних, а думка кожного члена команди є дуже цінною. Важливо говорити те, про що думаєш навіть, якщо думка йде всупереч із загальною позицією. 

Якщо ми чимось не задоволені або з чимось не погоджуємося, про це потрібно говорити одразу керівнику. Незгода не може переростати в політичні ігри та обговорення позаочі, а внутрішні конфлікти недопустимі. Усі ми люди та всі робимо помилки — це нормально, але їх потрібно визнавати зразу. Неоднозначні жарти та образи на адресу одне одних також не допустимі. 

Кожен з нас пам’ятає золоте правило про те, що позаочі можна сказати лиш те, що готові сказати прямо. Перед тим, як публікувати щось в соцмережах, потрібно два рази подумати чи не нашкодять ці публічні висловлювання компанії, працівникам, партнерам та клієнтам. Краще не пишемо нічого, якщо не впевнені.

Лицемірство — смертний гріх. 

Конфіденційність та конкуренція


Ми за чесну та прозору конкуренцію і завжди рівняємося на кращих. Ми поводимося чесно з конкурентами та не переманюємо їх працівників та клієнтів цілеспрямовано. Але якщо до нас приходить працівник чи клієнт від конкурентів, ми не будемо відмовлятися від роботи з ним. 

Ми не поширюємо чутки про конкурентів. Якщо в конкурентів працюють наші родичі чи друзі, ми думаємо про що говоримо, спілкуючись на професійні теми. 

Ми не збираємо, не зберігаємо та не поширюємо інформацію про особисте життя наших колег без їх дозволу. Зі свого боку ми розраховуємо на лояльність та наполегливо просимо не збирати, не зберігати, не використовувати та не поширювати інформацію про особисте життя SFF за межами компанії. Якщо когось з колег щось не влаштовує, він повинен розповісти про це керівнику і керівник постарається допомогти. 

Ми завжди пам'ятаємо, що правда перемагає і тільки здорова конкуренція призводить до довготривалого успіху. Чудовий приклад можна побачити у фільмі «Чесний кандидат». 

Релігія та політика


Релігійні й політичні переконання члена команди SFF не мають законної сили в професійній роботі. Наша робота оцінюється лише з точки зору корисної дії, цінності для суспільства і загальноприйнятих людських якостей. Ми не допускаємо релігію та політику в професійні стосунки. Релігія може стати обмеженням певних завдань, але не професійних знань. Звісно, ми можемо брати участь в релігійному та політичному житті, але не займатися агітацією серед колег. Ми зайняті проєктами та цікавою роботою.

Добрі справи та благодійність 


Ми займаємося благодійністю, бо знаємо, що в такий складний час — це не просто бажання, а необхідність. Допомагати та творити хороші справи повинен кожен. Так, ми соціально відповідальна компанія та у нас є свій благодійний фонд «Очі Миру». 

Згідно з великою кількістю наукових досліджень, основні причини благодійності полягають у тому, що люди за своєю природою альтруїстичні, ними рухає бажання допомогти іншим. А тому ми почуваємось краще, коли жертвуємо гроші. Економісти називають це «теплотою альтруїзму».

Ми впевнені, що дарувати радість та щастя через добрі справи — це шляхетна мета. Ми маємо сили, щоб перетворити простий збір коштів та донорство на яскраві проєкти та перформанси, які приваблюють небайдужих учасників зі всього світу. Концерти, змагання, ігрові ініціативи — це весела благодійність, яка викликає інтерес у дітей, допомагає змалку сформувати емпатію та навчає піклуватися про людей.

Ми знаємо, що за будь-якою благодійною діяльність стоять проблеми, які вона вирішує. Але можливість подарувати людям посмішку та щастя, розсмішити та зігріти турботою у складних обставинах — це великий талант та вияв людяності.

Замість висновку


Для чого ці всі формулювання? Адже позиції «добре»/«погано зрозумілі усім. З кодексом значно простіше врегульовувати етичні непорозуміння: якщо виникає проблема, завжди можна звірятися з нормою.

P. S. Наш кодекс буде змінюватися та доповнюватися. Його місія — виховання нових членів команди SFF і звірка курсу з однодумцями. Ми впевнені, що такими внутрішніми принципами керуються справжні професіонали.  

Перед тим, як завершити, закріпимо ключові цінності та переконання:


1.        Люди мають значення.
2.        Правда перемагає.
3.        Прозорість звільняє.
4.        Справжність приваблює.
5.        Якість говорить сама за себе.
6.        Щедрість винагороджується.
7.        Відвага підтримує.